ABD Dışişleri Bakanı Pompeo suçlamaları reddetti

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo suçlamaları reddetti

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Washington yönetiminin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesine yardım ettiği yönündeki suçlamaları reddetti.

Washington Post'un haberine göre, Macaristan'da temaslarda bulunan  Pompeo, ABD'nin Budapeşte Büyükelçiliğinde gazetecilerle bir araya geldi.

ABD Dışişleri Bakanı, Demokrat Senatör Tim Kaine'in geçen hafta  "Washington yönetiminin Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesine yardım ettiği"  yönündeki suçlamasının hatırlatılması üzerine, "Senatör Kaine tamamen hatalı.  Amerika bir cinayeti örtbas etmiyor." ifadesini kullandı.

Pompeo, ABD'nin Kaşıkçı cinayetiyle ilgili soruşturmasının devam  edeceğini ifade ederek, "Bunun üzerinde özenle çalışıyoruz. Başkan bu konuda çok  net, daha net olamazdı. Daha fazla bilgi edindikçe tüm müsebbipleri sorumlu  tutmayı sürdüreceğiz." diye konuştu.

Huawei tepkisi

Mike Pompeo, ziyareti kapsamında ayrıca, son aylarda Çin-Avrupa  Birliği-Kanada üçgeninde gerilimin artmasına neden olan Çinli teknoloji ve  telekomünikasyon devi Huawei meselesini gündeme getirdi.

Pompeo, Macaristan'ın bağımsız bir ülke olduğunu ve kendi kararlarını  kendisinin vereceğini belirtirken, Huawei'nin bu ülke şebekelerindeki varlığının,  Macaristan'ın çıkarına kullanılmayacak şekilde vatandaşlarının mahremiyetinin  ortadan kalkması gibi riskler içerdiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı, ayrıca, Huawei'nin varlığının ABD'nin  Macaristan'da iş yapmasını zorlaştırdığını, bu konudaki endişelerini Macaristan  Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto ile paylaştığını kaydetti.

Bursa'da eski belediye başkanı, çantasını çalanı sosyal medyadan arıyor Bursa'da eski belediye başkanı, çantasını çalanı sosyal medyadan arıyor

Bursa'da parçalanan araçtan sağ çıktı Bursa'da parçalanan araçtan sağ çıktı

Bursa'da dernekleşen köy kadınları bin kişiye istihdam sağladı Bursa'da dernekleşen köy kadınları bin kişiye istihdam sağladı

Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak

Bursa'da iki kadının öldüğü kazada suçlu 'gaz pedalı' çıktı Bursa'da iki kadının öldüğü kazada suçlu 'gaz pedalı' çıktı

Altın alacaklar dikkat! Altın alacaklar dikkat!

Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular, şimdi de bebekleri dünyaya geldi Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular, şimdi de bebekleri dünyaya geldi

Kılıçdaroğlu Bursa dahil o 4 kenti ilçe ilçe gezecek! Kılıçdaroğlu Bursa dahil o 4 kenti ilçe ilçe gezecek!

Bursa'da telefon gaspçıları eğlence mekanında yakalandı Bursa'da telefon gaspçıları eğlence mekanında yakalandı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Şubat 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Şubat 2019 Cumartesi)

Büyükşehir Belediyespor'un gözü Efeler Ligi'nde( ÖZEL HABER) Büyükşehir Belediyespor'un gözü Efeler Ligi'nde( ÖZEL HABER)

Bu hale getirdi... Sahte doktora hapis cezası Bu hale getirdi... Sahte doktora hapis cezası

İlginç olay ''Bebeğim orada'' dedi otobüsün altına girdi İlginç olay "Bebeğim orada" dedi otobüsün altına girdi