ABD'de Kurban Bayramı sevinci

ABD'de Kurban Bayramı sevinci

ABD'nin Los Angeles kentindeki Müslümanlar Kurban Bayramı'nın ilk gününde, bayram namazı için bir araya gelenler bayramlaştı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Güney California'da yaşayan Türkler ve Müslümanlar, ABD'de iş günü olmasına rağmen dini vecibelerini yerine getirmek için sabahın erken saatlerinde Boğaziçi Camii'nde bir araya geldi. 

ABD'de faaliyet gösteren TURCA derneğinin kurucularından, Bayram Namazı için camiye gelen Savaş Yılmaz California'dan tüm İslam Alemi'nin bayramını kutladıklarını söyleyerek, "Bayramın memleketimize ve ümmetimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Ülkemizin içinden geçtiği bu sıkıntılı dönemde dualarımızla ve desteğimizle memleketimizin yanındayız" ifadelerini kullandı. 

Camide kılınan bayram namazı öncesi ve sonrasında bayramların önemi ve bir tatil olarak değil toplumu bir araya getiren vesileler olarak görülmesi gerektiği ifade edildi. Ayrıca kurbanın nasıl ortaya çıktığı, Müslümanlar için önemi ve kurban vazifesinin nasıl, hangi şartlarda gerçekleştirilmesi gerektiği anlatıldı. 
Boğaziçi Cami'nin yetkilisi ve hocası Bilal Ezer, bayram namazı sonrasıyaptığı açıklamada, kurban vesilesi ile bir araya toplandıklarını belirterek, "Cenabı Hak bugün tüm İslam alemini mutlu edip kurbanlarını kabul eylesin. Bütün çocuklara huzurlu mutlu bir bayram nasip eylesin" dileklerinde bulundu. Ezer ayrıca bayramın ikinci günü sadece Müslümanların bulunduğu bir mezbahada dini vecibelere uygun olarak kurbanlarını keseceklerini anlattı. 

Bayram namazına katılanlar, namazdan sonra caminin bahçesinde, gönüllüler tarafından hazırlanan ve ikram edilenler ile birlikte kahvaltılarını ettiler. 
Los Angeles'ta ayrıca Los Angeles Türk Amerikan Derneği LATAA tarafından gerçekleşen bir bayram pikniği organizasyonunda da Türkler bir araya gelerek bayramlaştı. LATAA tarafından düzenlenen organizasyonda gelen konuklara kavurma dağıtılırken bir araya gelen Türkler bayramlaşma fırsatı buldu. 
 

Bursalı öğretmen çift göz yaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı Bursalı öğretmen çift göz yaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı

Anoreksiya hastası Kristina Karyagina 17 kilo
Anoreksiya hastası Kristina Karyagina 17 kilo

'Sigara içme' diyen karısını boğarak öldürdü 'Sigara içme' diyen karısını boğarak öldürdü

İnternetten alışverişe tövbe ettiler! Kiminin göğsü açıkta kaldı, kiminin kalçası
İnternetten alışverişe tövbe ettiler! Kiminin göğsü açıkta kaldı, kiminin kalçası

Lavrov'dan İdlib açıklaması Lavrov'dan İdlib açıklaması

Eski kedicik Ayça Pars: ''Adnan Oktar'ın istediği belli bir kadın modeli var'' Eski kedicik Ayça Pars: "Adnan Oktar'ın istediği belli bir kadın modeli var"

Bursa'da camide projeksiyon eşliğinde vaaz Bursa'da camide projeksiyon eşliğinde vaaz

Beta Ayakkabı da konkordato başvurusu yaptı Beta Ayakkabı da konkordato başvurusu yaptı

Kağıt krizine çözüm: Gazete boyutları küçülecek, satış miktarı azalacak Kağıt krizine çözüm: Gazete boyutları küçülecek, satış miktarı azalacak

Husumetli olduğu akrabalarının evini bastı Husumetli olduğu akrabalarının evini bastı

İmar barışında hesaplama sisteminde değişiklik: AVM ve otellere kolaylık sağlandı İmar barışında hesaplama sisteminde değişiklik: AVM ve otellere kolaylık sağlandı

Goldman Sachs altın tahminlerini revize etti Goldman Sachs altın tahminlerini revize etti

Bursa'da izinsiz kazı yapan 11 kişiye gözaltı Bursa'da izinsiz kazı yapan 11 kişiye gözaltı

Kadının cinsel organında ölü kaplumbağa bulundu Kadının cinsel organında ölü kaplumbağa bulundu

Bursa'daki Millet Bahçesi için yeni proje Bursa'daki Millet Bahçesi için yeni proje

Bursa'da okulları hedef alan torbacılara rahat yok Bursa'da okulları hedef alan torbacılara rahat yok

Bursa'da sadaka kutusunu böyle çaldı Bursa'da sadaka kutusunu böyle çaldı

Bursa sahillerindeki tahlillerin birinci tur sonuçları açıklandı Bursa sahillerindeki tahlillerin birinci tur sonuçları açıklandı