ABD'de Kurban Bayramı sevinci

ABD'de Kurban Bayramı sevinci

ABD'nin Los Angeles kentindeki Müslümanlar Kurban Bayramı'nın ilk gününde, bayram namazı için bir araya gelenler bayramlaştı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Güney California'da yaşayan Türkler ve Müslümanlar, ABD'de iş günü olmasına rağmen dini vecibelerini yerine getirmek için sabahın erken saatlerinde Boğaziçi Camii'nde bir araya geldi. 

ABD'de faaliyet gösteren TURCA derneğinin kurucularından, Bayram Namazı için camiye gelen Savaş Yılmaz California'dan tüm İslam Alemi'nin bayramını kutladıklarını söyleyerek, "Bayramın memleketimize ve ümmetimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Ülkemizin içinden geçtiği bu sıkıntılı dönemde dualarımızla ve desteğimizle memleketimizin yanındayız" ifadelerini kullandı. 

Camide kılınan bayram namazı öncesi ve sonrasında bayramların önemi ve bir tatil olarak değil toplumu bir araya getiren vesileler olarak görülmesi gerektiği ifade edildi. Ayrıca kurbanın nasıl ortaya çıktığı, Müslümanlar için önemi ve kurban vazifesinin nasıl, hangi şartlarda gerçekleştirilmesi gerektiği anlatıldı. 
Boğaziçi Cami'nin yetkilisi ve hocası Bilal Ezer, bayram namazı sonrasıyaptığı açıklamada, kurban vesilesi ile bir araya toplandıklarını belirterek, "Cenabı Hak bugün tüm İslam alemini mutlu edip kurbanlarını kabul eylesin. Bütün çocuklara huzurlu mutlu bir bayram nasip eylesin" dileklerinde bulundu. Ezer ayrıca bayramın ikinci günü sadece Müslümanların bulunduğu bir mezbahada dini vecibelere uygun olarak kurbanlarını keseceklerini anlattı. 

Bayram namazına katılanlar, namazdan sonra caminin bahçesinde, gönüllüler tarafından hazırlanan ve ikram edilenler ile birlikte kahvaltılarını ettiler. 
Los Angeles'ta ayrıca Los Angeles Türk Amerikan Derneği LATAA tarafından gerçekleşen bir bayram pikniği organizasyonunda da Türkler bir araya gelerek bayramlaştı. LATAA tarafından düzenlenen organizasyonda gelen konuklara kavurma dağıtılırken bir araya gelen Türkler bayramlaşma fırsatı buldu. 
 

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu

Aile kavgasında facia! Aile kavgasında facia!

10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince... 10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince...

Mertcan'ın karnesi kahretti Mertcan'ın karnesi kahretti

2023'e kadar depozito uygulamasına geçilecek 2023'e kadar depozito uygulamasına geçilecek

Uludağ'dan renkli görüntüler! Düşe kalka birinci olmaya çalıştılar Uludağ'dan renkli görüntüler! Düşe kalka birinci olmaya çalıştılar

Bursa'da tüfeği temizlerken parmağından oldu Bursa'da tüfeği temizlerken parmağından oldu

Belediye başkanının evi kurşunlandı! Belediye başkanının evi kurşunlandı!

Bursa'da ilişkisi olduğu 3 çocuk annesi kadını 9 kurşunla öldürdü Bursa'da ilişkisi olduğu 3 çocuk annesi kadını 9 kurşunla öldürdü

Parkta tecavüz dehşeti! Elbiseleri ateşe verildi Parkta tecavüz dehşeti! Elbiseleri ateşe verildi

Bursa'da araba fiyatına mezar taşı! Bursa'da araba fiyatına mezar taşı!

Parkta erkek cesedi bulundu Parkta erkek cesedi bulundu

Saplantılı aşık bu hale getirdi Saplantılı aşık bu hale getirdi

Bursa Uludağ'da nefes kesen tatbikat Bursa Uludağ'da nefes kesen tatbikat

Sokak ortasında fuhuş rezaleti! Sokak ortasında fuhuş rezaleti!