45 yaşındaki çift 21 yıl sonra çocuk sahibi oldu

45 yaşındaki çift 21 yıl sonra çocuk sahibi oldu

Diyarbakır'da yaşayan ve 21 yıldır çocuk hasreti çeken Saliha ve Nusret Çakar çifti arkadaş tavsiyesiyle başvurdukları Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer'e başvurdu. Tedavilerinin ardından 45 yaşındaki çift, 21 yıl sonra mutlu haberi aldı.

Diyarbakır'da 21 yıldır çocuk hasreti çeken ve bbirçok kentinde tüp bebek denemeleri başarısız olan Saliha ve Nusret Çakar (45) çifti, arkadaş tavsiyesi üzerine Diyarbakır'da bulunan Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer'e başvurdu.

Doç. Dr. Çoksüer tarafından muayenesi yapılan Çakar çiftinden, erkek hastada Azosperm (spermin hiç olmaması), kadın hastada ise yumurta rezervinin ciddi anlamda azaldığının tanısı konuldu. Akupunktur, aktioksan ve PRP tedavisi uygulanan Çakar çifti, 12 gün sonra gebe olduklarının haberini aldı. Birçok yerde tüp bebek denemelerinde başarısız olduğunu ve denemelere bağlı bir daha çocuklarının olmayacağının söylendiği çiftte başarılı bir tedaviyle 21 yıllık hasret sona erdirdiğini belirten Doç. Dr. Hakan Çoksüer, 45 yaşında olmalarına rağmen gebelik elde ettiklerini dile getirdi. Doç. Dr. Çoksüer, "Sabiha ve Nusret Çakar 45 yaşında 21 yıl sonra gelen mutluluk haberi var. Bu hastamız 4 defa başarısız tüp bebek denemesinden sonra kliniğimize başvurdu. Hastayı detaylı değerlendirdiğimizde, erkeğin sperminin hiç olmadığını kadında yumurta rezervinin ciddi anlamda azaldığını gördük. Kadında ileri derecede obezite mevcuttu, bu hastalarda embiryo oluşumunda ve tutunmada ciddi problemler oluyor. Bu hasta bize geldiğinde umutsuz bir şekilde arkadaşlarının ısrarıyla kliniğimize başvurdu. Hem erkek ham kadında ilk önce ön tedavi olarak akupunktur, aktioksan ve PRP tedavisine başladık. Yumurta rezervleri normal haline geldikten sonra, tüp bebek yapmaya karar verdik. Hastanın güveni olduktan sonra tüp bebek yapmaya karar verdi. 12 gün sonra test gününde gebelik testinin pozitif olduğunu gördük. Hasta bağırdı, klinikteki bütün çalışma arkadaşlarımız sevinç çığlıkları attı. Bizim içinde müthiş bir mutluluk kaynağı oldu" dedi. 


Çok mutlu olduklarını ve 21 yıllık huzursuzluğun sonra erdiğini aktaran Saliha Çakar, arkadaş tavsiyesiyle mutluluğu yakaladığını belirtti. Çakar, "21 yıldır evliyim, çocuğum olmuyordu. Birçok yeri gezdik, Hakan hocayı önerdiler. Hiç pes etmeden Hakan hocanın yanına geldik, 4 defa denedik olmadı 5'inci denememizde tuttu şuan hamileyim darısı isteyen herkesin başına" diye konuştu. 

Saliha ev Nusret Çakar çifti şimdilerde ise çocuklarını kucaklarına almak için gün sayıyor. 
 

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı

Benzine zam geldi! Benzine zam geldi!

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu 92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu