4 ilçede yol uygulaması: 8 gözaltı

4 ilçede yol uygulaması: 8 gözaltı

Aydın'da jandarmanın 4 ayrı ilçede yaptığı yol denetiminde, çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan 2 kişinin de aralarında bulunduğu toplam 8 kişi gözaltına alındı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı asayiş timleri tarafından, dün Kuşadası, Efeler, Söke ve Germencik ilçelerinde yol denetimleri yapıldı. Denetimlerde, 70 araçtaki toplam 1637 kişinin kimlik sorgumaları gerçekleştirildi.

Kuşadası'nın Yeniköy Mahallesi'ndeki denetimlerde durdurulan M.L.U. yönetimindeki otomobilde yapılan aramada, torpido gözünde ruhsatsız 1 tabanca, 7 mermi, Efeler ilçesi Serçeköy Mahallesi'nde durdurulan Z.B.E.'ye ait otomobilde de koltuk altına gizlenmiş ruhsatsız 1 tabanca ile bu tabancaya ait 20 mermi ele geçirildi.

Söke'nin Atburgazı Mahallesi'nde durdurulan otomobildeki B.A. ile A.H.'nin tedirgin davranışlarından şüphelenen jandarma, arama yaptı. Aramada, tarihi değeri olduğu değerlendirilen 2 heykel başı ve 1 çömlek ile niteliği anlaşılamayan bir taş ele geçirdi. Buradaki denetimde durdurulan bir başka otomobil sürücüsü S.B.'nin hayvan hırsızlığı suçundan arandığı belirlenip, gözaltına alındı.

Germencik ilçesi Ömerbeyli Mahallesi'ndeki denetimlerde ise Ü.K. ile C.S.'nin içinde bulunduğu at arabası durduruldu. At arabasındaki el arabası ile traktör sepetinin kırsal Alangüllü Mahallesi'ndeki bir evden çalındığı ortaya çıktı. Ayrıca 2 şüpheliden C.S.'nin basit yaralama suçundan arandığı tespit edilip, gözaltına alındı. Buradaki denetimde, uyuşturucu madde satmak ve kullanmak suçundan aranan M.Y. de yakalandı.

Dört ilçedeki denetimlerde gözaltına alınan toplam 8 kişinin jandarmadaki işlemleri sürerken, ele geçirilen tabanca ve mermiler ise kriminal inceleme için laboratuvara, tarihi değeri olduğu değerlendirilen eserler ise Aydın Müze Müdürlüğü'ne gönderildi. Çalıntı olduğu anlaşılan el arabası ve traktör sepeti ise tutanakla sahiplerine teslim edildi.
 

İşte yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği iller İşte yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği iller

Bursa-Keles yolunda ekiplerin karla mücadelesi Bursa-Keles yolunda ekiplerin karla mücadelesi

Bursalılar dikkat! BUDO'dan sefer iptalleri Bursalılar dikkat! BUDO'dan sefer iptalleri

Kuyumcu soygununda kan aktı: 1 ölü Kuyumcu soygununda kan aktı: 1 ölü

Burası İzmir! Kar kalınlığı yarım metreyi aştı Burası İzmir! Kar kalınlığı yarım metreyi aştı

Şaşkına döndü! 'Ne işin var burada arabayı mahvettin' Şaşkına döndü! 'Ne işin var burada arabayı mahvettin'

Aday listelerinin verilmesinde uyulması gereken usul Resmi Gazete'de Aday listelerinin verilmesinde uyulması gereken usul Resmi Gazete'de

Bursa'da eğitime kar engeli Bursa'da eğitime kar engeli

Hırsız, genç kızın yüzüne asit türünden bir sıvı attı Hırsız, genç kızın yüzüne asit türünden bir sıvı attı

Bursa-Ankara karayolunda ulaşım saatlerce durdu Bursa-Ankara karayolunda ulaşım saatlerce durdu

Sürücülerin karda tehlikeli eğlencesi Sürücülerin karda tehlikeli eğlencesi

Yalova-Bursa karayolunda yolcu otobüsü devrildi:11 yaralı Yalova-Bursa karayolunda yolcu otobüsü devrildi:11 yaralı

Bursa'da kartpostallık görüntüler oluştu Bursa'da kartpostallık görüntüler oluştu

Kuyumcuyu pompalı tüfek ile öldüren soyguncular kamerada Kuyumcuyu pompalı tüfek ile öldüren soyguncular kamerada