4 ilçede yol uygulaması: 8 gözaltı

4 ilçede yol uygulaması: 8 gözaltı

Aydın'da jandarmanın 4 ayrı ilçede yaptığı yol denetiminde, çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan 2 kişinin de aralarında bulunduğu toplam 8 kişi gözaltına alındı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı asayiş timleri tarafından, dün Kuşadası, Efeler, Söke ve Germencik ilçelerinde yol denetimleri yapıldı. Denetimlerde, 70 araçtaki toplam 1637 kişinin kimlik sorgumaları gerçekleştirildi.

Kuşadası'nın Yeniköy Mahallesi'ndeki denetimlerde durdurulan M.L.U. yönetimindeki otomobilde yapılan aramada, torpido gözünde ruhsatsız 1 tabanca, 7 mermi, Efeler ilçesi Serçeköy Mahallesi'nde durdurulan Z.B.E.'ye ait otomobilde de koltuk altına gizlenmiş ruhsatsız 1 tabanca ile bu tabancaya ait 20 mermi ele geçirildi.

Söke'nin Atburgazı Mahallesi'nde durdurulan otomobildeki B.A. ile A.H.'nin tedirgin davranışlarından şüphelenen jandarma, arama yaptı. Aramada, tarihi değeri olduğu değerlendirilen 2 heykel başı ve 1 çömlek ile niteliği anlaşılamayan bir taş ele geçirdi. Buradaki denetimde durdurulan bir başka otomobil sürücüsü S.B.'nin hayvan hırsızlığı suçundan arandığı belirlenip, gözaltına alındı.

Germencik ilçesi Ömerbeyli Mahallesi'ndeki denetimlerde ise Ü.K. ile C.S.'nin içinde bulunduğu at arabası durduruldu. At arabasındaki el arabası ile traktör sepetinin kırsal Alangüllü Mahallesi'ndeki bir evden çalındığı ortaya çıktı. Ayrıca 2 şüpheliden C.S.'nin basit yaralama suçundan arandığı tespit edilip, gözaltına alındı. Buradaki denetimde, uyuşturucu madde satmak ve kullanmak suçundan aranan M.Y. de yakalandı.

Dört ilçedeki denetimlerde gözaltına alınan toplam 8 kişinin jandarmadaki işlemleri sürerken, ele geçirilen tabanca ve mermiler ise kriminal inceleme için laboratuvara, tarihi değeri olduğu değerlendirilen eserler ise Aydın Müze Müdürlüğü'ne gönderildi. Çalıntı olduğu anlaşılan el arabası ve traktör sepeti ise tutanakla sahiplerine teslim edildi.
 

Bursa'da elektrik kontağından çıkan yangın ahşap evi kül etti Bursa'da elektrik kontağından çıkan yangın ahşap evi kül etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı

Askerlik teklifi Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi Askerlik teklifi Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi

69 yıl sonra Türkiye'ye geldi ve ilk sözü '' Sanki rüya görüyorum'' oldu 69 yıl sonra Türkiye'ye geldi ve ilk sözü " Sanki rüya görüyorum" oldu

Kiraladıkları araç sonları oldu... 2 öğrenciden acı haber Kiraladıkları araç sonları oldu... 2 öğrenciden acı haber

Bakanlık kadro dağılımını açıkladı Bakanlık kadro dağılımını açıkladı

Antalya Düden Şelalesi'nde polisi alarma geçiren olay Antalya Düden Şelalesi'nde polisi alarma geçiren olay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Yunanistan'dan 'Türkiye' açıklaması Yunanistan'dan 'Türkiye' açıklaması

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Tofaş gözdağı verdi! Serkan Yetişmişoğlu;
Tofaş gözdağı verdi!

Kazada yaralanan kadın, ölen eşi araçtan çıkarılmadan hastaneye gitmedi Kazada yaralanan kadın, ölen eşi araçtan çıkarılmadan hastaneye gitmedi

Tarım ve Orman Bakanlığından süt üreticilerine müjde Tarım ve Orman Bakanlığından süt üreticilerine müjde

15 yaşındaki çocuğa sosyal medyadan tacize tutuklama 15 yaşındaki çocuğa sosyal medyadan tacize tutuklama

Genç kıza dehşeti yaşattı! Genç kıza dehşeti yaşattı!

Bursa Uludağ'da yol bahanesiyle ağaç kesilmesine tepki Bursa Uludağ'da yol bahanesiyle ağaç kesilmesine tepki