30 bin lira ücretle bu işi yapıyor

30 bin lira ücretle bu işi yapıyor

Muğla'nın Ortaca ilçesinde başlatılan "Türkiye'nin En İyi İşi (Best Job in Turkey) Projesi" kapsamında 30 bin lira ücretle bölgeyi tanıtmak için çalışmalar yürüten "profesyonel turist" Efe Talay, yoğun mesai harcıyor.

Tatil deneyimlerini ve gezdiği turistik yerlerin fotoğraflarını  InstagramFacebook,YouTube gibi sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başlayan  Efe Tanay, 27 günlük süreçte yaşadıklarını anlattı.

Tanay, 1-31 Ağustos tarihlerinde turizm destinasyonunu gezerek  tanıtımına yapmak için 27 ülkeden 8 bin 235 başvuru arasından seçilmesinin  mutluluk verici olduğunu söyledi.

Ortaca, Dalyan ve Sarıgerme'yi tanıtım için gezdiğini belirten Tanay,  "Ağustos ayının ilk gününden itibaren Dalyan'da gitmediğim koy, plaj, antik kent,  nehir ve göl kalmadı. Seyir tepelerine varıncaya kadar gezdim. Esnafından  sanatına, yemeğinden kültürüne bölgenin tüm güzelliklerini tanıtıyorum." dedi.

Projenin çok eğlenceli geçtiğini vurgulayan Tanay, "Tedavisi devam  eden kaplumbağaların suya kavuşmasına yardımcı oldum. Dalyan ve Dalyan'ı Dalyan  yapan her şeyle ilgili çekimler yapıyor, bunu sosyal medya hesapları ve internet  sitemizden paylaşıyoruz. Bölgenin ne kadar güzel bir yer olduğunu tüm dünyaya  göstermeye çalışıyorum." şeklinde konuştu.

Sosyal medya üzerinden çok olumlu mesajlar aldığını aktaran Tanay,  şunları kaydetti:

"Birçok insan sosyal medya üzerinden bizim gösterdiğimiz yerlere  gidip, bizim yemek yediğimiz yerlerde yemek yedi. Bizim gezdiğimiz antik kentleri  merak edip geldi. Seyir tepeleri ve koyları gezdi. Bunları da bizimle paylaştı.  Bölgede yaşayan bir çok insan bile bizim gittiğimiz ve tanıttığımız yerleri  bilmediklerine dair mesajlar gönderdi.  Burası gerçekten doğası mükemmel ve el  değmemiş eşsiz bir yer. Biz bu alanların ne kadar güzel olduğunu göstermeye  çalışıyoruz. Takipçilerimizle bunu İngilizce ve Türkçe olarak paylaşıyoruz.  Dolayısıyla sosyal medyadan bizi takip edenler ulaşımı daha kolay olduğu için  genelde oradan bize dönüş yapıyorlar. Sitemizden de her gün fotoğraf ve  videolarla yayınlar yapıyoruz. Bu anlamda insanlardan çok güzel dönüşler  alıyoruz."

Dalyan'ın ve Ortaca'nın her karış toprağını gezdiğini ve çok iyi  öğrendiğini anlatan Tanay, önümüzdeki dönemde bölgeye tekrar gelip tatil  yapacağını, birçok insanın da bölgeyi tanıdıkça tekrar tekrar gelmek istediğini  ifade etti.

Tanay, ziyaretçilerin projeyi instagramda @bestjobinturkey ve  @efetanay hesaplarından takip edebileceğini de dile getirdi.

"Profesyonel turist"in seçilme süreci

Dünyaca ünlü Dalyan, Sarıgerme, İztuzu Plajı ve Kaunos Antik Kenti'ne  ev sahipliği yapan Ortaca'nın tanıtımı için " 30 bin lira maaşla profesyonel  turist aranıyor" ilanına 8 bin 235 kişi başvuru yapmıştı. Aralarında yabancıların  da olduğu adaylar, internet sitesindeki formu doldurup kendilerini tanıtan iki  dakikalık video ekledi. "Bestjobinturkey.com" adresinden başvuru yapanlar  arasında öğrenci, iş kadını, fotoğrafçı, sosyal medya uzmanı, rehber, öğretmen,  doktor, iş adamları ve gezginler de yer aldı. Değerlendirme sonucunda İstanbul'da  yaşayan Efe Tanay, "profesyonel turist" seçildi.

Tüm masrafları Ortaca Belediyesi, esnaf ve sivil toplum kuruluşlarınca  karşılanan ve sigortası da yapılan "profesyonel turist", tatilin sonunda 30 bin  lira maaş alacak.     

Türk Telekom TTNET çöktü mü? Türk Telekom TTNET çöktü mü?

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar

Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi

Kocasıyla yasak aşk yaşayan kadına dakikalarca işkence etti! Ölmediğini görünce... Kocasıyla yasak aşk yaşayan kadına dakikalarca işkence etti! Ölmediğini görünce...

Av tüfeğiyle şakalaşırken kuzenini vurdu Av tüfeğiyle şakalaşırken kuzenini vurdu

Bursa'da yasak bölgede avlanan 7 kişiye suçüstü Bursa'da yasak bölgede avlanan 7 kişiye suçüstü

Komşu aileler arasında 'taşlı-sopalı-bıçaklı' kavga! Komşu aileler arasında 'taşlı-sopalı-bıçaklı' kavga!

Samet Aybaba'dan hakemlere gönderme! Samet Aybaba'dan hakemlere gönderme!

Bahçeli'den Mustafa Şentop açıklaması: MHP eksiksiz destekleyecektir Bahçeli'den Mustafa Şentop açıklaması: MHP eksiksiz destekleyecektir

Bursa'da sazlık alev alev yandı! Bursa'da sazlık alev alev yandı!

Bursa'da feci kazada ''Tabelalar şaşırtıyor'' iddiası Bursa'da feci kazada "Tabelalar şaşırtıyor" iddiası

Bursaspor'a kar engeli Bursaspor'a kar engeli

Hastanede skandal! Hemşirelere taciz iddiası Hastanede skandal! Hemşirelere taciz iddiası