30 bin lira ücretle bu işi yapıyor

30 bin lira ücretle bu işi yapıyor

Muğla'nın Ortaca ilçesinde başlatılan "Türkiye'nin En İyi İşi (Best Job in Turkey) Projesi" kapsamında 30 bin lira ücretle bölgeyi tanıtmak için çalışmalar yürüten "profesyonel turist" Efe Talay, yoğun mesai harcıyor.

Tatil deneyimlerini ve gezdiği turistik yerlerin fotoğraflarını  InstagramFacebook,YouTube gibi sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başlayan  Efe Tanay, 27 günlük süreçte yaşadıklarını anlattı.

Tanay, 1-31 Ağustos tarihlerinde turizm destinasyonunu gezerek  tanıtımına yapmak için 27 ülkeden 8 bin 235 başvuru arasından seçilmesinin  mutluluk verici olduğunu söyledi.

Ortaca, Dalyan ve Sarıgerme'yi tanıtım için gezdiğini belirten Tanay,  "Ağustos ayının ilk gününden itibaren Dalyan'da gitmediğim koy, plaj, antik kent,  nehir ve göl kalmadı. Seyir tepelerine varıncaya kadar gezdim. Esnafından  sanatına, yemeğinden kültürüne bölgenin tüm güzelliklerini tanıtıyorum." dedi.

Projenin çok eğlenceli geçtiğini vurgulayan Tanay, "Tedavisi devam  eden kaplumbağaların suya kavuşmasına yardımcı oldum. Dalyan ve Dalyan'ı Dalyan  yapan her şeyle ilgili çekimler yapıyor, bunu sosyal medya hesapları ve internet  sitemizden paylaşıyoruz. Bölgenin ne kadar güzel bir yer olduğunu tüm dünyaya  göstermeye çalışıyorum." şeklinde konuştu.

Sosyal medya üzerinden çok olumlu mesajlar aldığını aktaran Tanay,  şunları kaydetti:

"Birçok insan sosyal medya üzerinden bizim gösterdiğimiz yerlere  gidip, bizim yemek yediğimiz yerlerde yemek yedi. Bizim gezdiğimiz antik kentleri  merak edip geldi. Seyir tepeleri ve koyları gezdi. Bunları da bizimle paylaştı.  Bölgede yaşayan bir çok insan bile bizim gittiğimiz ve tanıttığımız yerleri  bilmediklerine dair mesajlar gönderdi.  Burası gerçekten doğası mükemmel ve el  değmemiş eşsiz bir yer. Biz bu alanların ne kadar güzel olduğunu göstermeye  çalışıyoruz. Takipçilerimizle bunu İngilizce ve Türkçe olarak paylaşıyoruz.  Dolayısıyla sosyal medyadan bizi takip edenler ulaşımı daha kolay olduğu için  genelde oradan bize dönüş yapıyorlar. Sitemizden de her gün fotoğraf ve  videolarla yayınlar yapıyoruz. Bu anlamda insanlardan çok güzel dönüşler  alıyoruz."

Dalyan'ın ve Ortaca'nın her karış toprağını gezdiğini ve çok iyi  öğrendiğini anlatan Tanay, önümüzdeki dönemde bölgeye tekrar gelip tatil  yapacağını, birçok insanın da bölgeyi tanıdıkça tekrar tekrar gelmek istediğini  ifade etti.

Tanay, ziyaretçilerin projeyi instagramda @bestjobinturkey ve  @efetanay hesaplarından takip edebileceğini de dile getirdi.

"Profesyonel turist"in seçilme süreci

Dünyaca ünlü Dalyan, Sarıgerme, İztuzu Plajı ve Kaunos Antik Kenti'ne  ev sahipliği yapan Ortaca'nın tanıtımı için " 30 bin lira maaşla profesyonel  turist aranıyor" ilanına 8 bin 235 kişi başvuru yapmıştı. Aralarında yabancıların  da olduğu adaylar, internet sitesindeki formu doldurup kendilerini tanıtan iki  dakikalık video ekledi. "Bestjobinturkey.com" adresinden başvuru yapanlar  arasında öğrenci, iş kadını, fotoğrafçı, sosyal medya uzmanı, rehber, öğretmen,  doktor, iş adamları ve gezginler de yer aldı. Değerlendirme sonucunda İstanbul'da  yaşayan Efe Tanay, "profesyonel turist" seçildi.

Tüm masrafları Ortaca Belediyesi, esnaf ve sivil toplum kuruluşlarınca  karşılanan ve sigortası da yapılan "profesyonel turist", tatilin sonunda 30 bin  lira maaş alacak.     

Bursa'da Balkan Festivali'nde çiftetelli resitali Bursa'da Balkan Festivali'nde çiftetelli resitali

Bursa'da düğün magandası dehşet saçtı: 3 yaralı Bursa'da düğün magandası dehşet saçtı: 3 yaralı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı! İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı!

Kayıp genç aranırken ceset bulundu! Kayıp genç aranırken ceset bulundu!

Denize giren genç boğuldu Denize giren genç boğuldu

Çin'den ABD'ye sert yanıt Çin'den ABD'ye sert yanıt

13 yaşındaki çocuğa cinsel istismara tutuklama 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismara tutuklama

Sedat'ın hayatına mal olan anlaşmadan Filistin'e tam özerklik Sedat'ın hayatına mal olan anlaşmadan Filistin'e tam özerklik

Erdoğan'dan sürpriz ziyaret Erdoğan'dan sürpriz ziyaret

Kazıklı tedavi yapan 'Kara Hekim' yakalandı! Kazıklı tedavi yapan 'Kara Hekim' yakalandı!

Kargo ile kendisine uyuşturucu yolladı Kargo ile kendisine uyuşturucu yolladı

112'yi arayıp cesedinin adresini verdi! 112'yi arayıp cesedinin adresini verdi!

48 yıllık sırrı kargocu ortaya çıkardı 48 yıllık sırrı kargocu ortaya çıkardı

Üniversite otobüsünde kabusu yaşadı! Üniversite otobüsünde kabusu yaşadı!

71 yaşındaki bekçi aşık olduğu kadını öldürdü sonra da... 71 yaşındaki bekçi aşık olduğu kadını öldürdü sonra da...

MHP'nin af teklifi açıklandı MHP'nin af teklifi açıklandı

Kars'ta bir çocuk daha kayboldu, korkulan olmadı Kars'ta bir çocuk daha kayboldu, korkulan olmadı

Bursa'da motosiklet otomobille çarpıştı: 1 ağır yaralı Bursa'da motosiklet otomobille çarpıştı: 1 ağır yaralı