3 yıllık hasret gözyaşlarıyla son buldu

3 yıllık hasret gözyaşlarıyla son buldu

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye yerleşen Tammam, ailesine 3 yıl sonra kavuştu. Kavuşma sırasında gözyaşları adeta sel oldu.

Suriye'de yaşanan iç savaş sebebiyle birçok aile dağılırken bazıları da yıllar sonra da olsa birbirlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Bu mutluluğu yaşayan son aile ise Tammam'ın ailesi oldu. 

Suriye'de yaşanan iç savaş sebebiyle Türkiye'ye sığınan Tammam, buradaki işleri yerine koyduktan sonra eşi ve 3 çocuğunu da yanına aldırmak için girişimlere başladı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından İdlib'te yaşayan aile, Hatay Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye geldi. Tammam, ailesini kapıda karşılarken, üç yıldır birbirlerine hasret yaşayan ailenin kavuşma anında gözyaşları sel oldu. Ömer (8), Samir (6) ve Bana (5), üç yıldır görmedikleri babalarının yanından bir an olsun ayrılmazken, Tammam'ın eşi Kulud (35) da tıpkı eşi gibi gözyaşlarına hakim olamadı. 

"ÜÇ YIL BOYUNCA CİĞERİM YANDI" 
Rejimden kaçarak Türkiye'ye sığınan Tammam, hayatını onları merak ederek geçirdiğini söyledi. Tammam, "Üç yıl önce rejimden kaçarak İstanbul'a geldim. Sonrasında da Ankara'ya yerleşip çalışmaya başladım. Eşimi ve çocuklarımı üç yıldır görmüyordum. Hükümetin çıkardığı aile birleştirme kanunuyla onları da yanıma getirdim. Geride kalan üç yılda hayatım hep onları merak ederek geçti. Çok şükür şimdi yeniden onlarla bir araya geldim. Üç yıldan beri ciğerlerim yanıyordu. Anlatılmayacak duygular yaşıyorum, çok mutluyum" ifadelerini kullandı. 
Öğretmen olan Tammam'ın eşi Kulud ise kocasının yokluğunda çok zor günler geçirdiklerinin altını çizdi. Kulud, "Başımızda babamız olmadığı için çok zor günler geçirdik. Bombardımanlar sebebiyle birçok kez başka yerlere göç etmek zorunda kaldık. Fakat her şey geride kaldı. Türk yetkililere çok teşekkür ederim" dedi. 

Kayınpederini öldürüp ormana attı Kayınpederini öldürüp ormana attı

İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! ''Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum...'' İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! "Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum..."

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı