3. Bulgaristan-Türkiye iş forumu Bursa'da yapılacak

3. Bulgaristan-Türkiye iş forumu Bursa'da yapılacak

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Bulgaristan Ulusal KOBİ Geliştirme Ajansı (BSMEPA) iş birliğiyle düzenlenen ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da iştirak ettiği Bulgaristan-Türkiye İş Forumu'na katıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bulgaristan Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov, Bulgaristan Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky ve Türkiye Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy'un yanı sıra 600'e yakın Bulgar ve Türk firmasının boy gösterdiği toplantıya; BALKANTÜRKSİAD Başkan Yardımcısı Süleyman İnan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sayın da katıldı.

İkili iş geliştirme olanaklarının son derece yüksek olduğu Bulgaristan-Türkiye İş Forumu'nda BALKANTÜRKSİAD'ı temsil eden İnan ve Sayın, Forum'da Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile bir araya gelme şansı da elde etti.

Forumun resmi programının ardından öğle yemeğinde Bulgaristan Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov'un misafiri olan İnan ve Sayın, daha sonra Büyükelçilik konutunda Türkiye Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy'la bir araya geldi.

Bulgaristan-Türkiye İş Forumu'nu ve Bakan Pekcan ile Bakan Karanikolov görüşmelerini değerlendiren BALKANTÜRKSİAD Başkan Yardımcısı Süleyman İnan, oldukça verimli bir programı tamamladıklarını ifade etti. İnan şunları söyledi: "Balkan coğrafyasında yaşayan iş insanlarıyla üyelerimiz arasındaki ticaret hacminin artmasına katkı sağlama adına çeşitli projeler üretirken, önemli iş organizasyonlarına da iştirak etmeye özen gösteriyoruz. Nisan ayında İstanbul'da yapılan Türkiye-Bulgaristan Ekonomi Forumu'na katılmıştık. Şimdi de Sofya'da düzenlenen Foruma katıldık ve Ticaret Bakanımız başta olmak üzere her iki ülkenin önemli yetkilileri ile bir araya geldik. Hem İstanbul'daki hem de buradaki görüşmelerimiz neticesinde bu Forumun üçüncüsünün Bursa'da gerçekleşmesini istediğimizi iletmiştik. İsteklerimiz karşılık buldu ve bir aksilik olmazsa bu organizasyon DEİK ve BTSO işbirliği ile 2019 Mart ayı içinde Bursa'da gerçekleşecek."

"Balkantürk Ticaret Merkezi için Ticaret Bakanımıza gideceğiz"

BALKANTÜRKSİAD'ın en önemli projeleri arasında olan BALKANTÜRK Ticaret Merkezi projesiyle ilgili de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a bilgi verdiklerini ileten İnan, "Balkan coğrafyasını hareketlendirmek amacıyla projelendirdiğimiz 'Balkantürk Ticaret Merkezi' projesi için de girişimlerimizi Bursa, Ankara ve Balkanlar nezdinde yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu projemizden Ticaret Bakanımıza da bahsettik ve en kısa zamanda kendilerini Ankara'da ziyaret etmek istediğimizi söyledik. Projemizi hızlandırmak ve geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den son dakika açıklaması: Bu hafta içinde görüşmeyi bekliyoruz Bahçeli'den son dakika açıklaması: Bu hafta içinde görüşmeyi bekliyoruz

ABD'ye iade edilen FETÖ'cü Kemal Öksüz suçunu kabul etti ABD'ye iade edilen FETÖ'cü Kemal Öksüz suçunu kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli açıklamalar

Başka hastaneye sevk edilen şahıs ambulanstan firar etti  Başka hastaneye sevk edilen şahıs ambulanstan firar etti

NYT: Mobil uygulamalar kullanıcı konumlarını başka şirketlere satıyor NYT: Mobil uygulamalar kullanıcı konumlarını başka şirketlere satıyor

Bursa'da bıçaklı kavga: 3 yaralı Bursa'da bıçaklı kavga: 3 yaralı

Çin'de, Apple'ın birçok modeli yasaklandı Çin'de, Apple'ın birçok modeli yasaklandı

BM AIDS kuruluşunda cinsel taciz skandalı BM AIDS kuruluşunda cinsel taciz skandalı

Bursa'da yoldan çıkan TIR bariyerlere çarptı Bursa'da yoldan çıkan TIR bariyerlere çarptı

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin sahipleri belli oldu Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Ekmekten çıkan cisimle şoke oldu Ekmekten çıkan cisimle şoke oldu

Paşinyan'dan Türkiye mesajı: Ön şart olmadan doğrudan ilişki kurmaya hazırız Paşinyan'dan Türkiye mesajı: Ön şart olmadan doğrudan ilişki kurmaya hazırız

Kaza yapan hafriyat kamyon duvara metreler kala durdu Kaza yapan hafriyat kamyon duvara metreler kala durdu

Emekli doktorun feci sonu! Emekli doktorun feci sonu!