3 bin rakımlı Karagöl hayran bırakıyor

3 bin rakımlı Karagöl hayran bırakıyor

Giresun'da 3 bin metre yükseklikteki krater göle ulaşan doğa severler, gölün berraklığı ve sessizliğiyle dinleniyor. Zirvenin altında kalan bulutlar ise seyrine doyumsuz manzara oluşturuyor.

Deniz seviyesinden 3 bin metre yükseklikte olan krater göl görüntüsü ve berraklığıyla doğaseverleri kendisine hayran bırakıyor.

Giresun sınırları içerisinde bulunan ve en önemli yaylalarından birisi olan Sağrak yaylasından isminin alan 3 bin rakımlı Karagölü vatandaşlarca ilgi odağı oluyor. Giresun'un Dereli ilçesine 50 sahile ise 70 kilometre uzakta bulunan Karagöl'e araçla 2 saatte ulaşılıyor. Zirveye ulaşanlar Karagöl'ün berraklığı ve sessizliğiyle dinlenirken, zirvenin altında kalan bulutlar ise seyrine doyumsuz manzara oluşturuyor. Karagöl'e ilk defa gören AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, buraların turizme kazandırılması gerekli çalışmaların ve tanıtımın yapılacağını söyledi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk beraberinde bulunan, Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci ve AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleriyle Sağrak Karagölünde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Öztürk "Giresun 400'den fazla yaylası ile yayla cenneti olan bir şehrimiz. Yaylalarımızı koruyarak turizme kazandırma amacı ile yaptığımız çalışmalar ile Giresun Türkiye'de ön plana çıkıyor. Bu yıl geçen yıllara oranla Giresun turizminde gözle görülür bir artış yaşıyoruz. Yerli ve Arap turistler yaylalarımıza ilgi göstermeye başladı. Bu ilgi giderek artış gösterecektir ve bizlerde tüm yaylalarımızın turizme kazandırılması için turizm projeleri başlattık ve sürdürüyoruz. Bu yayla projelerimiz içerisinde Karagöller de önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle doğa severler için bu Karagöller ziyaret edilmesi olmazsa olmazlar arasındadır. Ordu-Giresun Havaalanı'na yaklaşık 70 kilometre mesafede bulunan Karagöl'e havaalanından indikten sonra 2 saatte ulaşılabilmektedir. Bu da ulaşım açısından oldukça ziyarete değer bir yerdir" dedi.

Trafik sigortalarına düzenleme Trafik sigortalarına düzenleme

İstanbul-Bodrum uçağında korku dolu anlar yaşandı İstanbul-Bodrum uçağında korku dolu anlar yaşandı

CHP liderine yumruk atan saldırgan serbest bırakıldı! CHP liderine yumruk atan saldırgan serbest bırakıldı!

Bariyerlere saplanan otomobil havada asılı kaldı Bariyerlere saplanan otomobil havada asılı kaldı

Bursa'daki otoyol inşaatında feci son! Bursa'daki otoyol inşaatında feci son!

Apple'a milyon dolarlık dava! Apple'a milyon dolarlık dava!

Filipinler'den Kanada'ya çöp yüzünden savaş tehdidi Filipinler'den Kanada'ya çöp yüzünden savaş tehdidi

Harput Kalesi önünde drifte 5 bin TL ceza Harput Kalesi önünde drifte 5 bin TL ceza

5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar iddiası 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine değişikliği açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine değişikliği açıklaması

Bursa'da arkadaşını vursan kadın serbest bırakıldı Bursa'da arkadaşını vursan kadın serbest bırakıldı

Buzdolabından yaptıkları sal sonları oldu Buzdolabından yaptıkları sal sonları oldu

Kendisine yer vermeyen kadının kucağına oturup defalarca tokatladı Kendisine yer vermeyen kadının kucağına oturup defalarca tokatladı

Bursa'da kısa tatil sonrası trafik çilesi! Bursa'da kısa tatil sonrası trafik çilesi!

Eşini AVM'de rehin aldı! Eşini AVM'de rehin aldı!