250 metreyi limuzinle kat etti

250 metreyi limuzinle kat etti

Trumplar, Bushları ziyarete giderken, 250 metreden daha kısa mesafeyi upuzun bir limuzine binip 8 araçlık konvoyla geçti.

 

ABD'nin 41. Başkanı George H.W. Bush için Washington'da düzenlenen cenaze töreninden geriye pek çok dedikodu kaldı, elbette görevdeki Başkan Donald Trump da kendinden söz ettirmek için elinden geleni yaptı.

Dünkü tören için salı gününden Washington'a giden Bush'un oğlu, 43. Başkan George W. Bush'a Trump çifti hoşgeldin ziyareti düzenledi. Ancak Trump'ın 250 metreden daha kısa mesafeyi upuzun bir limuzine binip 8 araçlık konvoyla geçmesi, çeşitli yorumları beraberinde getirdi.

BAŞKANLIK GEÇİT TÖRENİ LİMUZİNİNE BİNDİLER

The Washington Post gazetesi, Beyaz Saray ile Bush çiftinin kaldığı başkanlık konuk evi Blair House arasındaki mesafenin 250 metreden daha kısa olduğuna dikkat çekti. Buna rağmen Trump çifti başkanlık geçit töreni limuzinine bindi. Upuzun siyah limuzine 7 araç daha eşlik etti.

23 DAKİKALIK ZİYARET

Bush çiftinin Trump çiftini kapıda karşılamasıyla başlayan ve 43. Başkan'ın first lady Melania Trump'ı yanaklarından öpmesine vesile olan ziyaret, hepi topu 23 dakika sürdü.

Washington Post, bunun, Trump'ın 41. Başkan'ın hatırasını onurlandırmaya yönelik şaşalı jestlerinden sadece biri olduğunu, ama Trump'ın caddede karşıdan karşıya geçip iki adım yürümekten neden kaçındığı sorusunu önlemediğini ifade etti.

'TOPUK DİKENİ Mİ NÜKSETTİ?'

Trump'ın selefi Barack Obama'nın döneminde Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü olan Edward Price, "Daha önce başkanlar, sonuncusu dahil olmak üzere, o mesafeyi yürümüştü" dedi. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in Eylül 2015'teki ziyaretinde Obama'nın yürüyerek Şi'yi Beyaz Saray'dan Blair House'a götürmesi örneğini verdi.

Obama'nın ulusal güvenlik ekibinden CNN'in siyasi analistliğine geçen Sam Vinograd, Trump'ın Vietnam Savaşı'na topuk dikeni gerekçesiyle gitmemesine atıfla "Yine kemik çıkıntısı mı" esprisini yaptı.

Trump'ın 'tembelin teki' olduğu, bunun 'tarihteki en kısa konvoy hareketi' olduğu gibi espriler yapanlar da çıktı.

Bursa'da şampiyon at icralık oldu Bursa'da şampiyon at icralık oldu

Bursa'da şehit çocuğuna muhteşem düğün Bursa'da şehit çocuğuna muhteşem düğün

Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Uyanık ol Bursa'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Uyanık ol Bursa"

Benzin fiyatına 17 kuruşluk zam bekleniyor Benzin fiyatına 17 kuruşluk zam bekleniyor

Akıl sağlığı yerinde çıkan zanlıdan akılalmaz savunma! Akıl sağlığı yerinde çıkan zanlıdan akılalmaz savunma!

Bursa'da Türk vatandaşlığı bekleyen Suriyeli Samer için 'sınır dışı ve gözetim kararı' verildi Bursa'da Türk vatandaşlığı bekleyen Suriyeli Samer için 'sınır dışı ve gözetim kararı' verildi

Bursa'da İstiklal Marşı'nı okuyana börek bedava Bursa'da İstiklal Marşı'nı okuyana börek bedava

Sanata dair beklediğiniz her şey Bursa'da... O kadın boyalarla dans ediyor Sanata dair beklediğiniz her şey Bursa'da... O kadın boyalarla dans ediyor

Bursa'da ganyan bayiine dalan çocuk sürücü serbest Bursa'da ganyan bayiine dalan çocuk sürücü serbest

Mesut Demir; <br /> Bursa'nın havasına güven kalmadı! Mesut Demir;
Bursa'nın havasına güven kalmadı!

Murat Sağman; <br /> Dolar niye yükseldi Murat Sağman;
Dolar niye yükseldi

Teleferikle Bursa Uludağ'a çıkacaklara uyarı Teleferikle Bursa Uludağ'a çıkacaklara uyarı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mart 2019 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mart 2019 Pazartesi)

Bursa'da sobadan çıkan yangın mahalleyi ayağa kaldırdı Bursa'da sobadan çıkan yangın mahalleyi ayağa kaldırdı