2 mahalle yüzlerce kişilik iftarda buluştu

2 mahalle yüzlerce kişilik iftarda buluştu

İstanbul'da Ümraniye Belediyesi, Ramazan'ın ikinci gününde yaklaşık 5 bin Ümraniyeliye İftar yemeği verdi. İki mahalleyi buluşturan Ümraniye Belediyesi kurulan dev sofralarda vatandaşları ağırladı.

Vatandaşlar Topağacı Mahallesi ve Dumlupınar Mahallesi'nin kesiştiği caddeye kurulan onlarca sofrada bir araya geldi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın da katıldığı İftar yemeğinde önce Kuran-ı Kerim okundu ardından sırasıyla AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Emin Mollaoğlu ve sonrasında Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can birer konuşma yaptı.

Ezanın okunmasıyla binlerce kişi birlikte orucunu açtı ve ardından dualar edildi. İlahiler eşliğinde İftar yemekleri yenildi. İftar sonrası bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tüm İslam alemine hayırlı Ramazanlar diledi.

"HEDEF RAMAZAN BOYUNCA 300 BİN KİŞİYE İFTAR SOFRASI KURMAK "

Can konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz sofrayı açıyoruz, yemeğimizi bol getiriyoruz, sandalyelerimizi getiriyoruz. Yemeğimiz hazır. Ramazan geldi Elhamdülillah, mübarek olsun herkese. Mutluyuz, sevinçliyiz, milletimizin birlik beraberlik, dirlik ayıdır Ramazan. Kardeşlik ayıdır, insanların birbiriyle kenetlendiği yardım kapılarının açıldığı, insanların merhamet duygularının yoğunlaştığı aydır. Rabbimizin de merhametiyle muamele ettiği aydır. 5 ayrı noktada iftar veriyoruz, düğün salonlarında, kapımız herkese açık. Ondan ayrı olarak bu görmüş olduğunuz manzarada ki gibi her gün Ramazan boyunca 16-17 gün bu sokak İftarlarını da yapıyoruz ayrıca her gün 5 ayrı düğün salonunda iftarımız var. Ayrıca hemşehri derneklerine, sivil toplum kuruluşlarına ve birçok kuruluşa İftarımız var. Yani Ramazan boyunca 2 yüz bin, 3 yüz bin insan sofralarımızda iftar ediyor."

"DÜNYA, İSRAİL'İN MÜSLÜMAN FİLİSTİN'E YAPTIĞI ZULME DUR DEMELİ"

Başkan Can, "Ramazan tabii tüm İslam alemine mübarek olsun ama tabii hüznümüz var, acımız var. Filistin'deki kardeşlerimize İsrail'in yapmış olduğu, Amerika'nın uluslararası kuralları hiçe sayarak verdiği destek sebebiyle İsrail her sene Ramazanda olduğu gibi bu senede maalesef Filistinli kardeşlerimize katliam yapmıştır. Bunu hep yapmaktadır onun için üzgünüz. Uluslararası hukuk İnşallah bu haksızlığa bir son verir diye ümit ediyorum" şeklinde konuştu.

Ümraniye Belediyesi Ramazan boyunca 16 mahalle iftarı gerçekleştirip 200 bini aşkın kişiye iftar sofrası kuracak. İftar sofrası kurulacak düğün salonları ise şöyle; Şark Düğün Salonu, Namlı Düğün Salonu, Umut Düğün Salonu, Safir Düğün Salonu ve Ezgi Düğün Salonu. Ümraniye Belediyesi aynı zamanda iftara yetişemeyen vatandaşlara da ezan öncesi iftariyelik dağıtacak.

Bursa'da meyvenin üzerindeki yazıyı görünce yiyemedi Bursa'da meyvenin üzerindeki yazıyı görünce yiyemedi

Bursa'da alt kattaki yangını balkondan izlediler Bursa'da alt kattaki yangını balkondan izlediler

Bursa'da dere yatağında cesedi bulunan kadın toprağa verildi Bursa'da dere yatağında cesedi bulunan kadın toprağa verildi

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 17 gözaltı var! Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 17 gözaltı var!

Bursa Myrleia Antik Kenti Meclis gündeminde Bursa Myrleia Antik Kenti Meclis gündeminde

Bursa'da deprem oldu! Bursa'da deprem oldu!

Bursa için kritik deprem uyarısı! (ÖZEL HABER) Bursa için kritik deprem uyarısı! (ÖZEL HABER)

Bursa Uludağ'a tatilci akını Bursa Uludağ'a tatilci akını

Bursa'da inşaatta 9'uncu kattan düşüp ölen Erkan'ın ailesinden 283 bin liralık dava Bursa'da inşaatta 9'uncu kattan düşüp ölen Erkan'ın ailesinden 283 bin liralık dava

Bursa İnegöl'de göz gözü görmüyor Bursa İnegöl'de göz gözü görmüyor

Bursa'da 'Cağ pizza' ile Erzurum ve İtalyan yemek kültürlerini harmanladı Bursa'da 'Cağ pizza' ile Erzurum ve İtalyan yemek kültürlerini harmanladı

Bursa'da 2 bin 500 yıllık Roma dönemi mezar odaları talan ediliyor Bursa'da 2 bin 500 yıllık Roma dönemi mezar odaları talan ediliyor

Bursa'da öğrenciler kale direği üretip okullara gönderiyor Bursa'da öğrenciler kale direği üretip okullara gönderiyor

Mesut Demir; <br /> Gündemimiz neden turizm değil çöpler! Mesut Demir;
Gündemimiz neden turizm değil çöpler!

Aysın Komitgan; <br /> Bursa'nın lobisi yok diyenler kimdi? Aysın Komitgan;
Bursa'nın lobisi yok diyenler kimdi?