10 oyuncak bir bilet

10 oyuncak bir bilet

TAMAMI gönüllülerden oluşan GEA Arama Kurtarma Ekibi'nin düzenlediği Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar kampanyası kapsamında Evrencan Gündüz konser verdi.

Konser bileti almanın tek şartı en az 10 oyuncak getirmekti. Konserde toplanan 3850 oyuncak temizlenecek, yenilenecek ve paketlendikten sonra Tunceli Valiliği'nin koordinasyonunda sömestr hediyesi olarak çocuklara dağıtılacak. GEA üyeleri çocuklara oyuncaklarını götürdüğünde aynı zamanda deprem ve afet eğitimi de verecek.

Dünyanın neresinde olursa olsun afetlerde görev almak için hazır bekleyen GEA Arama Kurtarma Ekibi'nin üyeleri önceki gün farklı bir koşuşturma içindeydi. GEA'nın 2007 yılından bu yana düzenlediği Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar Kampanyası'nın 84'ncüsü için Evrencan Gündüz gönüllü konser verecekti. Kozyatağı Kültür Merkezi'ndeki konseri izleyebilmenin tek şartı en az 10 oyuncak getirmekti. İzleyiciler ellerinde oyuncaklarla gelerek biletlerini aldılar. GEA gönüllüleri oyuncakları erkek ve kız çocuklar için ikiye ayırdı, temizlik ve tamirat için paketledi.GEA Arama Kurtarma Ekibi Koordinatörü Umut Dinçşahin, Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar kampanyasıyla ilgili şunları söyledi: 

"Türkiye'de 209 okuldaki 44 bin 556 kardeşimize 165 bin 810 oyuncak hediye ettik. Uzun süredir evlerinde yalnız kalmış, oynanmayan oyuncakları temizleyip, onarıp kardeşlerimize götürüyoruz. Evrencan Gündüz ile birlikte 84'ncü kampanyamızı başlatmış olduk. Burada topladığımız oyuncaklar Tunceli Valiliği'nin belirlediği okullarda sömestr tatilinden önce öğrenciler ile buluşacak. Oyuncakları bizzat götüreceğiz ve kardeşlerimize deprem ve afet eğitimi de vereceğiz."

Evin banyosunda 45 kilo eroin ele geçirildi Evin banyosunda 45 kilo eroin ele geçirildi

Reina katliamı davası'nda hakimden tepki: Duruşmayı kapalı yaptık hiçbir şey anlatmadı Reina katliamı davası'nda hakimden tepki: Duruşmayı kapalı yaptık hiçbir şey anlatmadı

Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı'na veda etti Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı'na veda etti

Oktay Babuna'nın annesi Kanal D habere konuştu! Oktay Babuna'nın annesi Kanal D habere konuştu!

Bursalı sürücünün feci sonu! Bursalı sürücünün feci sonu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk bayraklı halıya ilmek attı Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk bayraklı halıya ilmek attı

CHP Bursa Büyğkşehir Belediye Başak Adayı Bozbey: İnegöl'de yeni bir sayfa açacağız CHP Bursa Büyğkşehir Belediye Başak Adayı Bozbey: İnegöl'de yeni bir sayfa açacağız

İngilizlerden bomba Youtube iddiası İngilizlerden bomba Youtube iddiası

Okullarda hırsızlık yapan 4 kişi tutuklandı Okullarda hırsızlık yapan 4 kişi tutuklandı

Polisin 'dur' ihtarına uymayan 2 hırsız yakalandı Polisin 'dur' ihtarına uymayan 2 hırsız yakalandı

9 yıl önceki sır cinayette kanlı eşarp delil kabul edilmedi 9 yıl önceki sır cinayette kanlı eşarp delil kabul edilmedi

Kızını 8 yıldır istismarla suçlanan baba tutuklandı Kızını 8 yıldır istismarla suçlanan baba tutuklandı